Oddział Dziecięcy

Oddział Dziecięcy Szpitala Specjalistycznego Artmedik Sp. z o.o.

Oddział Dziecięcy
Szpital Specjalistyczny w Jędrzejowie

O oddziale

"Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba".

Algernon Charles Swinburne

O oddziale

Doświadczony zespół lekarski i pielęgniarski Oddziału pod kierunkiem Ordynatora Marzeny Michalczak zawsze dokłada wszelkich starań, aby mali pacjenci otoczeni byli jak najlepszą opieką medyczną, w miłej atmosferze pełnej zrozumienia dla ich indywidualnych potrzeb oraz ich rodziców.

Oddział Dziecięcy jest jedynym w Powiecie Jędrzejowskim oddziałem ukierunkowanym na leczenie dzieci od urodzenia do 18 roku życia.

Oddział podzielony jest na 3 odcinki: niemowlęcy, dzieci starszych oraz chorób przewodu pokarmowego. Hospitalizujemy dzieci ze wszystkimi jednostkami chorobowymi z wyjątkiem chorób zakaźnych. W leczeniu wykorzystujemy nowoczesny sprzęt medyczny, który jest obsługiwany przez personel z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi. Na terenie placówki wykonujemy badania EKG, USG , radiologiczne oraz echo serca i gastroskopię.

W leczeniu stawiamy na współpracę z lekarzami POZ co daje możliwość szybkiej diagnostyki i ewentualnej hospitalizacji pacjenta. Wszyscy nasi specjaliści posiadają II stopień specjalizacji z pediatrii. Leczenie prowadzone jest według najwyższych standardów w oparciu o zdobytą wiedzę wynikająca z uczestnictwa w sympozjach oraz ogólnopolskich szkoleniach medycznych.

Odziała od 2003 r. uczestniczy w programie "Szpital Przyjazny Dziecku" pod patronatem Gazety Wyborczej i Telekomunikacji Polskiej. Wzorem innych szpitali mamy "żółty telefon do mamy" z bezpłatnymi kartami telefonicznymi. Braliśmy również udział w akcji "motylkowe szpitale" pod patronatem "Fundacji Bez Barier" Jolanty Kwaśniewskiej. Efektem uczestnictwa w tym przedsięwzięciu jest kolorowy odział.

 

Zdjęcie zespołu

Zespół Oddziału Dziecięcego Specjalistycznego Szpitala Artmedik Sp. z o. o.

Kadra

Ordynator oddziału

 • Lek. Marzena Michalczak
  Specjalista pediatrii

Zastępca Ordynatora oddziału

 • Lek.
  Specjalista Pediatrii, Specjalista Reumatologii Dziecięcej i Dorosłych

Lekarze specjaliści

 • Lek. Jolanta Moś
  Specjalista Pediatrii
 • Lek. Renata Widacha
  Specjalista Pediatrii
 • Lek. Anna Krauze
  Specjalista Pediatrii
 • Lek. Ewa Szydłowska
  Specjalista Pediatrii
 • Lek. Małgorzata Gołąb
  Specjalista Pediatrii

Aktualności i komunikaty

Galeria Oddziału

Kontakt

Szpital Specjalistyczny Artmedik Sp. z o.o.

ul. Mało­goska 25, 28 – 300 Jędrze­jów

tel.: +48 41 386 14 91

e-mail: sekretariat@szpital-jedrzejow.pl

Kontakt

Telefon do oddziału: 41 386 55 92