Szkoła Rodzenia Warsztaty Jędrzejów

{[description]}

Szkoła Rodzenia Warsztaty Jędrzejów

SZKOŁA RODZENIA ARTMEDIK. Warsztaty cyklicznie powtarzające się.

Koordynator Szkoły Rodzenia: mgr Marta Pasternak, Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa Położniczo – Ginekologicznego

Program warsztatów

Program obejmuje cykl 5 spotkań jeden raz w tygodniu. Wybierając naszą Szkołę Rodzenia macie pewność, że wiedza jaką uzyskacie na zajęciach jest aktualna, zgodna ze standardem i najnowszymi rozporządzeniami.

Zwracamy uwagę na to, aby treści zajęć były jasne, zrozumiałe i ciekawe. Wiemy jak ważne jest praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy, dlatego każdy moduł składa się dodatkowo z części ćwiczeniowo – warsztatowej.

  1. Ciąża – zmiany ogólnoustrojowe, odpowiednia dieta, higiena w ciąży, przygotowanie psychofizyczne do porodu, ćwiczenia – 2 godz.
  2. Czy to już poród? co zabrać ze sobą do szpitala (torba przyszłej mamy, dokumenty, badania),kiedy jechać do szpitala - zwiastuny porodu, jak możesz łagodzić ból podczas porodu - pozycje wertykalne, jak rozpocząć karmienie piersią - dobry start w laktacji, jak radzić sobie w połogu, cięcie cesarskie, połóg po porodzie fizjologicznym i po cięciu cesarskim, gimnastyka w połogu – 2 godz.
  3. Karmienie piersią – mechanizm laktacji, technika karmienia piersią, pozycje do karmienia, problemy w laktacji, odciąganie i przechowywanie pokarmu,
  4. Noworodek – resuscytacja krążeniowo- oddechowa noworodka, stany przejściowe noworodka, pielęgnacja, kąpiel, masaż – 2 godz.
  5. Psychologia ciąży porodu i połogu, nauka chusto-noszenia, bankowanie krwi pępowinowej, zapoznanie z oddziałem, pytania i odpowiedzi, rozdanie certyfikatów – 2 godz.

Każda uczestniczka kursu ma zagwarantowany pobyt na sali jednoosobowej Oddziału Położniczego Szpitala Specjalistycznego Artmedik w Jędrzejowie

Serdecznie zapraszam do udziału w warsztatach.
Zgłoszenie oraz uzyskanie informacji pod nr. tel. 661 716 956


Przeczytaj również

Podobne w kategorii